زنت

زنت zent دستگاهی است دو منظوره مطابق با شرایط اقلیم ایران که علاوه بر تامین سرمایش و گرمایش ، میزان رطوبت هوا را نیز تنظیم می نماید. زنت مخفف نیمه زمستانی نیمه تابستانی است و دارای ایده و طراحی کاملا ایرانی می باشد. 

عملکرد بخش خنک کننده زنت مانند کولرهای آبی است ، بدین ترتیب که علاوه بر داشتن پوشال و پمپ آب برای خنک کردن هوا در تابستان همچنین دارای کویل گرمایی آبگرم جهت ایجاد هوای گرم در زمستان نیز می باشد.

زنت ها (Zent) که معمولا دارای ابعادی بزرگتر از کولرهای آبی می باشند در تابستان هواي بيرون را دریافت نموده و از لابه لاي پوشالهاي مرطوب عبور ميدهند و پس از خنك شدن هوا (مانند كولر آبي ) توسط كانالهاي اجرا شده به فضاهاي داخلي ساختمان منتقل مي نمايند و در زمستانها نیز هواي داخل ساختمان را دریافت نموده و از میان كويل هاي آبگرم بالاي دستگاه عبور داده و هواي گرم را به فضاهاي داخلي ساختمان منتقل مينمايند.

به عبارت دیگر زنت ها به دلیل استفاده از سیستم خنک کنندگی مشابه کولرهای آبی برعکس ایرواشرها احتیاجی به پمپ قوی آب و نازل های متعدد جهت پودر کردن قطرات آب نداشته و دارای قیمت ارزانتر و مناسبتری نسبت به ایرواشرها می باشند.

اجزای مهم زنت شامل بدنه ، الکتروموتور ، فن ، کویل آبگرم (یا کویل برقی) ، دریچه های قابل تنظیم ، پوشال و پمپ آب می باشند.

لوله ها و کانال های زنت شامل لوله رفت و برگشت آب گرم از دیگ آبگرم و یک انشعاب آب سرد مصرفی جهت تامین آب سرد پوشال ها و همچنین کانال رفت و برگشت هوا به فضای داخلی ساختمان می باشند. 

محل نصب زنت ها در داخل ساختمان و در فضايي كوچك كه داراي پنجره اي مناسب جهت دریافت هوای تازه مورد نیاز برای رطوبت زنی و خنک کنندگی در تابستان است ، می باشد .لازم به ذکر است پنجره مربوط به تامین هوای تازه باید در زمستان ها بسته باشد.

نحوه انتخاب و سفارش دستگاه براساس حجم هوادهی (CFM-m3/hr) جهت عملکرد سرمایش تبخیری در تابستان و نیز بر اساس قدرت حرارتی کویل گرمایش (kcal/hr) جهت تامین گرمایش در زمستان می باشد .

 

آدرس :

تهران،بزرگراه آیت الله سعیدی(جاده ساوه)،سه راه آدران،شهرک صنعتی قلعه میر،خیابان 16 متری امین،پلاک 15

کد پستی:

37551-81467

شماره های تماس:

     تلفن کارخانه :

40 35 86 56 - 021

42 35 86 56 - 021

54 04 86 56 - 021

برچسب ها:

آمار بازدید

Today63
Yesterday108
This week451
This month1247
Total95676