برج خنک کننده فایبرگلاس

برج خنک کننده فایبرگلاسcooling-tower

برج خنک کننده فایبرگلاس در حقیقت نوعی از برج خنک کننده است که جنس بدنه و لوورها از فایبرگلاس ساخته است . همانطور که می دانیم برج خنک کننده دستگاهی به منظور خنک کردن مایعات تا حدی است که مورد نیاز کارفرماباشد . بعد از برج خنک کننده و در صورت  نیاز به سرمای بیشتر باید از چیلر استفاده نمود . برج خنک کننده فایبرگلاس به دلیل مقاومت بالای بدنه و عدم تجزیه در مقابل نور خورشید امروزه دارای کاربرد بسیار زیادی می باشد. عمده کاربرد برج خنک کننده فایبرگلاس در ساختمان های اداری و تجاری و اغلب مجتمع های مسکونی می باشد .

مشخصات فنی برتر برج خنک کننده فایبرگلاس تهویه آریا

1- بدنه فایبرگلاس برج خنک کننده فایبرگلاس با استفاده از بهترین رزین‌ها و الیاف ویژه سوزنی و حصیری (ساخت اروپای غربی) ساخته می‌شوند.
2- بدنه فایبرگلاس برج خنک کننده فایبرگلاس در مقابل تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید (UV) و نیز شرایط جوی متغیر از تابستان تا زمستان کاملا” پایدار و مقاوم بوده و رنگ بدنه فایبرگلاس آن بدلیل روش ساخت و رنگ آمیزی در مقابل تابش نور خورشید تغییر نمی‌کند.
3- ضخامت فایبرگلاس بدنه و تشتک برج خنک‌کننده فایبرگلاس با توجه به روش تولید آن بصورت مناسب و مقاوم انتخاب می‌گردد.
4- پکینگ‌ها یا المانهای انتقال حرارت و جرم برج خنک کننده از مرغوبترین  مواد پلی اتیلن با ضخامت 400 میکرون و Coating یا روکش مخصوص دارای درجه داروئی ساخته می‌شود. اندازه دهانه ورودی آنها بر حسب املاح موجود در آب محل مصرف محاسبه شده و تعیین می‌گردد. گام این پکینگ ها از 12 تا 19 می باشد.
5- المانهای انتقال حرارت برج خنک کننده در اشکال و انواع مختلف تولید شده و دارای راندمان انتقال حرارت بسیار بالا می‌باشند.
6- پروانه‌ بکار رفته در برج خنک ننده فایبرگلاس از جنس فایبرگلاس ویژه و مقاوم و یا فلزی بسته به انتخاب مشتری بوده و با استفاده از آنها پروانه‌های مخصوصی با نام Super Blade ساخته می‌شود که طرح مقطع آنها بصورت Air Foil بوده و از نوع Hollow Blade می‌باشند. پروانه برج خنک کننده تولیدی این شرکت دارای راندمان عملکرد بسیار بالائی می‌باشند و ضمن سبک بودن، میزان حجم هوای جابجا شده به ازای واحد قدرت مصرفی‌شان بسیار بالا می‌باشد. این خاصیت باعث افزایش حجم هوای جابجا شده، کاهش قدرت و آمپر مصرف شده در الکتروموتور برج خنک ننده فایبرگلاس می گردد. با استفاده از این پروانه ها شدت صوت نسبت به مدل استاندارد کاهش پیدا می‌کند و عمر پروانه در مقایسه با مدلهای مشابه بسیار افزایش می‌یابد.
7- الکتروموتور برج خنک کننده فایبرگلاس مورد استفاده در دستگاه های این شرکت ساخت شرکت Siemens آلمان (یک سال گارانتی) و با کلاس حفاظت در مقابل نفوذ آب و گرد و غبار IP-55 وکلاس عایق بندی حرارتی F، شرایط کارکرد الکتریکی آنها عبارتست از:
RPM 1450، 3HP/50HZ/380V.
8- تمام پیچ و مهره‌ها و واشرهای استفاده شده در استراکچر و بدنه فایبرگلاس برج خنک نکنده فایبرگلاس این شرکت از جنس گالوانیزه گرم و سایر تکیه‌گاههای فلزی دستگاهها از جنس آهن گالوانیزه گرم با ضخامت 83 میکرون ساخته می‌شود.
9- لوله‌ها و اتصالات مصرف شده در برج خنک کننده فایبرگلاس از جنس PVC مرغوب و فشار قوی و جداره ضخیم بوده و سیستم پخش آب(آبگردان) و آلات متحرک آلیاژ آلومینیوم می‌باشند.
10- فلوترهای (شناورهای) بکار رفته در برج خنک کننده از جنس پلاک مرغوب دارای توپی پلاستیکی ساخت تایلند یا اندونزی یا از نوع فلوترهای ویژه دیافراگمی می‌باشند.
11- اعتبار شرکتها با توجه به رفرنس‌های متعدد و متنوع در زمینه ساخت و تولیدات برج خنک کننده فایبرگلاس حاصل می‌گردد. جهت اخذ رفرنس در منطقه فعالیت خود از کارشناسان ما کمک بگیرید.
12- کلیه قطعات برج خنک کننده فایبرگلاس شرکت تهویه آریا دارای 5 سال تضمین (الکتروموتور یک سال) و 10 سال خدمات پس از فروش می‌باشد.

13- امکان استفاده از قطعات کنترل‌کننده ویژه الکتریکی و الکترونیکی برای بهبود عملکرد سیستم و هماهنگی بین برج خنک‌کننده و سایر قطعات موجود در خط بهره‌برداری بطور انتخابی (با پرداخت هزینه) در دستگاههای این شرکت نصب می‌باشد. (این قطعات شامل کنترل کننده فرکانسی دور موتور یا اینورتور و سنسور دما و ترموستات یا قطعه رابط میان سنسور و اینورتور و سایر قطعات الکتریکی  مورد نیاز می‌باشد)

14- زمان تحویل برج خنک کننده این شرکت به دلیل روش ساخت حرفه‌ای و تجهیزات و دستگاههای تولید خاص این رشته و موجود بودن خط تولید منظم و کارخانه‌ای وسیع و مجهز از کلیه سازندگان دیگر که کپی برداری از تولیدات این شرکت نموده‌اند کمتر بوده و در کوتاهترین زمان ممکن تولید و قابل تحویل می باشند. (رنگ انتخابی به درخواست خریدار)

15- راندمان عملکرد برج خنک کننده به ازای دبی آب برج و سایر شرایط دمایی داده شده  توسط نرم افزار مخصوص و انحصاری شرکت تهویه آریا محاسبه شده و کاملا” مناسب انتخاب می‌گردند.

16- حداکثر آب جبرانی (Makeup Water) در هر یک از برج خنک کننده تولیدی این شرکت برای شرایط داده شده حدود 0.5% الی 1.5% آب در گردش برج خنک کننده می‌باشد.

17- برج خنک کننده خاص جهت تامین نیاز تغییرات درجه حرارت پتروشیمی، کارخانجات تولیدی و ……. در هر سایز و اندازه ای توسط شرکت تهویه آریا طراحی و تولید می شود.

مزایای برج خنک کننده فایبرگلاس در مقایسه با برج خنک کننده گالوانیزه یا برج خنک کننده بتنی و چوبی
1- به دلیل راندمان بالای عملکرد پکینگ های برج خنک کننده فایبرگلاس ایجاد کاهش دمای آب در گردش سیستم به سهولت و با حداقل انرژی مصرفی میسر می باشد.
2- وزن بسیار کم و سطح صدای تولید شده پایین برج خنک کننده فایبرگلاس نسبت به برجهای دیگر از مزایای بسیار عمده آنها می باشد.
3- در برج خنک کننده فایبرگلاس ساخت این شرکت از پروانه های سوپربلید با مقطع Air Foil استفاده می شود  که باعث بالا رفتن قدرت خنک کنندگی دستگاه و کاهش ضایعات جانبی ناشی از کارکرد آن می گردد. (مانند شدت صوت بسیار پایین و افزایش حجم هوای جابجا شده در برج به ازای واحد قدرت مصرفی آن)
4- قدرت مصرف شده الکتروموتور و در نتیجه آمپر مصرف شده آن در برج خنک کننده فایبرگلاس 10 تا 20 درصد مدلهای مشابه آنها می باشد و در نتیجه مصرف برق بطور فوق العاده کاهش می یابد.

5- به دلیل گسترده شدن پنجره های ورود هوا به برج در پیرامون برج خنک کننده فایبرگلاس حجم هوای مکیده شده به دستگاه افایش یافته و سبب عملکرد یکنواخت، مؤثر و کارای این برجها می گردد. این ویژگی باعث کاهش صدا، کاهش آمپر مصرفی و افزایش نسبت حجم هوا به حجم آب برج می شود.

6- به دلیل روش ساخت برج خنک کننده فایبرگلاس فایبرگلاس امکان آنکه برجها بصورت تکه تکه و دمونتاژ تولید شوند وجود داشته و می توان آنها را از فضاهای باریک بوسیله حمل نفری عبور داده و در محل نصب مونتاژ نمود.

7- زمان تحویل برج خنک کننده فایبرگلاس 5 تا 15 روز بوده و قابل مقایسه با برجهای دیگر که عمدتا” زمان تحویلشان بیش از 3 ماه است نمی باشد.

8- بدلیل شکل ظاهری برج خنک کننده فایبرگلاس زیرسازی این برجها بسیار آسانتر از برجهای دیگر اجرا می شوند و بر حسب مکان استقرارشان می توان آنها را روی کلاف چهار پایه فلزی هم نصب نمود.

9- بدلیل افت فشار بسیار پایین در برج خنک کننده فایبرگلاس نسبت به برج خنک کننده دیگر (بدلیل استفاده نکردن از نازلهای پاشش آب) مدل و سایز پمپ نصب شده بر روی خط آب در گردش در سیستم احتمالا” کوچکتر و ارزانتر خواهد گردید.

آدرس :

تهران،بزرگراه آیت الله سعیدی(جاده ساوه)،سه راه آدران،شهرک صنعتی قلعه میر،خیابان 16 متری امین،پلاک 15

کد پستی:

37551-81467

شماره های تماس:

     تلفن کارخانه :

40 35 86 56 - 021

42 35 86 56 - 021

54 04 86 56 - 021

برچسب ها:

آمار بازدید

Today59
Yesterday108
This week447
This month1243
Total95672